Ce ai face daca..?

In jos

Cireasa Masterchef! Ce ai face daca..?

Mesaj  Vizitator la data de Mar 18 Mar 2014, 20:23

E un fel de joc,dar nu cred ca ar trebui pus la jocuri xD

Punem dif. situatii iar ceilalti spun ce ar face,umm..am facut subiectul asta ptc. azi s-a intamplat ceva destul de dubios si cred ca e prima data cand ma intreb ce s-ar fi intamplat daca lucrurile s-ar fi desfasurat diferit..
Incep eu:
Poi ideea e ca azi eram cu rolele cu o colega in parc si n-eam dus la leagane(leagan ptc. celalalt era rupt,zona leaganelor e deteriorat,balansoare rupte,un leagan distrus si unul bun,cimentul crapat,iarba lasata sa se dezvolte si sincer,mizerie,dar ne venise noua sa mergem acolo,sunt multe legende despre locul ala fiindca acolo a murit cineva,nu e o poveste,e cruce memoriala cu data si sunt mereu flori ,in fine asta e alta chestie) si colega mea se dadea in leagan iar eu dadeam ture pe cimentul ala spart incercand sa nu cad,dar se mergea oribil =)) parcul ala este despartit de curtea unei case parasite de un gard si niste pomi,intre timp gardul a fost jumatate distrus si se putea trece de partea cealalta extrem de usor si se si vedea,iar in curtea casei aleia mai umbla tot felul de oameni(perversi mai detaliat,intelegeti voi..) si cum ma plimbam eu de dadeam ocol(colega mea vb. la tel cu alta colega) il vad pe un tip imbracat in negru cu o fata dubioasa care fuma si sunt sigura ca ne-a vazut,macar auzit,o iau pe colega mea de pe leagan si am plecat de acolo,dar la cotitura ne-am uitat si tipul ala ne urmarea,probabil credea el ca e subtil,in fine noi am incercat sa bagam viteza dar nu prea puteai,am ajuns pana la urma la terenul bun al parcului si acolo am luat-o la sanatoasa dar tipul ala a venit dupa noi pana cand am dat de un loc cu mai multa lume.

Intrebarea e,daca ati fi fost in situatia asta,dar nu l-ati fi observat pe tipul ala(presupunand ca nu ne-am inselat noi iar infatisarea/gesturile lui dubioase erau doar coincidente) si ati fi dat nas in nas cu el,ce ati fi facut e clar ca daca v-ar fi sarit in fata fuga nu e o obtiune,fiind pe role cu un teren oribil.Chiar m-am gandit la asta,imi voi zice si eu opiniile mai incolo xD
Faza e ca o solutie gen ”I-as fi dar o rola in cap si l-as goni,hahaha,ce tare sunt” e stupida avand in vedere diferenta de statura si faptul ca singurul loc unde o lovitura chiar ar conta e capul,imposibil sa ridici rola pana acolo fara sa cazi pe spate xDD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Cireasa Masterchef! Re: Ce ai face daca..?

Mesaj  Vizitator la data de Mar 18 Mar 2014, 22:01

O_O nu stiu...as lua la sanatoasa chiar daca nu prea pot , asa putin cat se poate , cel mai repede , ca tine..alta optiune nu ai..sa stai sa te uiti ca prostu' la ala sa iti faca ceva nu prea e o optiune..
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 19 Mar 2014, 09:56

Sigur,dar eu am intrebat ce ati face daca fuga ar fi fost imposibila,gen,va sare in fata,noi am avut avantajul distantei ca pana a intrat ala prin gard noi eram aproape de ciment(unde se putea merge). :?
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 19 Mar 2014, 21:39

Teo a scris:Sigur,dar eu am intrebat ce ati face daca fuga ar fi fost imposibila,gen,va sare in fata,noi am avut avantajul distantei ca pana a intrat ala prin gard noi eram aproape de ciment(unde se putea merge). :?
Hmm..i don't know.. xD ai fost foarte norocoasa ce e drept..
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Joi 20 Mar 2014, 10:22

Dya a scris:
Teo a scris:Sigur,dar eu am intrebat ce ati face daca fuga ar fi fost imposibila,gen,va sare in fata,noi am avut avantajul distantei ca pana a intrat ala prin gard noi eram aproape de ciment(unde se putea merge). :?
Hmm..i don't know.. xD ai fost foarte norocoasa ce e drept..
Eu,dupa ce m-am gandit mult si bine la treaba asta,m-am gandit ca as incerca sa-i infig un bat in zona venelor,stiu ca e ciudat si aiurea dar e singura obtiune pe care eu as avea-o fiindca lol,cu un bat in mana n-ar mai avea ce face plus ca i s-ar sparge venele si i-ar provoca hemoragie,iar zona incheieturii e cea mai sensibila,deci un bat ceva mai ascutit ar intra destul de usor :? ca doar nu sunt fraiera sa nu fac nimic =)))
Asta daca gasesti unul..ma rog,concluzia e ca ar trebui sa iau mereu o pila de unghii cu mine,sunt fata deci e normal sa am asa ceva si e mai ascutita ca un bat =)))
ideea e ca daca e total obsedat,plus si de frica politiei nu s-ar da inapoi doar de la o lovitura,trebuie sa sufere =.= cred ca daca nu as fi fost fana anime nu m-as fi gandit la asta =))
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum