Club Anime

Pagina 4 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Urmatorul

In jos

Cireasa Masterchef! Re: Club Anime

Mesaj  Vizitator la data de Vin 11 Apr 2014, 10:41

Dya a scris:
Teo a scris:
Dya a scris:
Teo a scris:
Dya a scris:
Cosmin a scris:am terminat ep 5.a fost putin plictisitor dar a fost trist cum a omorat-o pe yoruko,a cazut de la etaj si asa s-a terminat episodu  😢 
Stiu a fost foarte plictisitor X_X plus ca deabia am inteles ceva xDD
Nu a murit mah,si dya daca deabea ai inteles ceva nu-ti mai recomand death note ca ep. alea au fost de logica si death note tot anime-ul a fost asa =))
Dar eu tot ma uit  , cand m-am uitat la ep. ala , eram si ocupata si ma cam uitam in 2 parti ,lol. Si nu a murit , a trucat asta ,ptc. parca cineva o prinsese dupa ce se aruncase si pusese ceva sange , numai stiu aproape nimic , nu am vazut anime-ul de 3 luni  Lol! 
Nu sti chiar nimic.Si eu m-am uitat inaintea ta 0-0

In zonele sigure jucatorii nu puteau sa moara ca asta era marele mister cum a murit unul si ei cand a murit yoruko tot intr-o zona sigura erau,avea cutitul in spate cat timp a vorbit cu ei dupa s-a aruncat iar hainele ei au explodat,cu ajutorul luminii aleia care se creea a reusit sa scape si toti au crezut ca amurit,dar e dragut la sfarsit ca apare fantoma Griseldei :33
Stiu , a fost dragut...dar...serios fantoma in joc?=))
Cam asa,nu sti ca si creatorul jocului murise dar continua sa traiasca?xD Si kirito la sfarsit a murit si Asuna la fel,totusi :?
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Vin 11 Apr 2014, 15:22

Si cand am cautat-o pe asuna la ggo ,a aratat ca va avea parul albastru si scurt=))
http://tinypic.com/view.php?pic=eqr1vt&s=8#.U0feNqLj-nE

Si Kirito va fii fata
http://tinypic.com/view.php?pic=21o2ebo&s=8
Abia astept sezonul 2 <3
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Sam 19 Apr 2014, 09:07

Levi a ajuns si el intr-un film disney
MOOOOOR Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing 
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Sam 19 Apr 2014, 09:41

Dya a scris:Levi a ajuns si el intr-un film disney
Oh dar Levi e o printesa disney

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Sam 19 Apr 2014, 10:08

Teo a scris:
Dya a scris:Levi a ajuns si el intr-un film disney
Oh dar Levi e o printesa disney

NUMAI POT MOOOOOR  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing =)))))))))))))))))))))
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Ana :3 la data de Dum 20 Apr 2014, 10:00

Va recomand cu toata inima Hakuouki XD
Ana :3
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

Varsta : 15
feminin
KinzCash : 16709859
Localizare : AnImE WoRlD
Joburi/Distractii : Desenul,plimbarile,bicicleta,scoala,animeurile..
Stare de spirit : Happy

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 12 Mai 2014, 23:01

De curand am inceput kuroshitsuji,e un anime despre care se spune ca ar fi yaoi,totusi am vazut 4 ep. si singurul lucru ce poate fi interpretat e cand 2 tipi au dansat impreuna..de 2 ori..o data unul din ei purta o rochie..pentru cei ce nu intuiesc ce inseamna yaoi,cautati pe net si nu intrebati asta aici =)) daca e ceva ce caracterizeaza anime-ul e umorul sadic xD era o faza in care unul voia sa se sinucida ptc. facea toate lucrurile prost si cand era gata sa-si bage un cutit in gat altul il opreste si-i spune:
-Nu trebuie sa te sinucizi,daca te vei injunghia vei sangera si mie-mi va fi greu sa curat.

=))) mda
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Joi 15 Mai 2014, 18:16

M-am apucat de Date a live, e super, sunt la ep.6, acum ma uit la 7 xD
Preferata mea e Tohka dar si Yoshino si iepurasul ei sunt super draguti <3
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Ingrid a.k.a Iggy la data de Joi 15 Mai 2014, 20:28

M-am apucat de pokemon si il adoor XD vreau sa imi iau nintendo 2ds si jocuri pokemon x and y pentru el <3

o ador pe misty si pana acum pokemonul meu preferat e desigure pika , si cel mega evolution e xerneas <3 de-asta vreau pokemon x sa il pot avea pe xerneas Smile

Ingrid a.k.a Iggy
Webkinz Birthstone
Webkinz Birthstone

Varsta : 19
feminin
KinzCash : 16760445
Localizare : #Divergent #HungerGames #TheFaultInOurStars #Fourtris #Keeta #Hagustus #Fangirl #YOLO #Pokemon #Pika #MistyAsh
Joburi/Distractii : Whatever =))
Stare de spirit : Happy.as.always.

Sus In jos

Mesaj  Chef Foa la data de Joi 15 Mai 2014, 20:38

cand aveam 3-4 ani numai la asta ma uitam

Chef Foa

Varsta : 17
feminin
KinzCash : 16909109
Joburi/Distractii : -

Sus In jos

Mesaj  Ingrid a.k.a Iggy la data de Joi 15 Mai 2014, 20:49

¤ a scris:cand aveam 3-4 ani numai la asta ma uitam

XD si eu tin minte ca am vazut o data dar nu mi-a placut atunci

acum imi place

merg sa ma uit ca am terminat cu temele XD
Ingrid a.k.a Iggy
Webkinz Birthstone
Webkinz Birthstone

feminin
Localizare : #Divergent #HungerGames #TheFaultInOurStars #Fourtris #Keeta #Hagustus #Fangirl #YOLO #Pokemon #Pika #MistyAsh

Sus In jos

Mesaj  Ingrid a.k.a Iggy la data de Joi 15 Mai 2014, 21:35

ii urasc pe team rocket X_X cu tat cu pokemonu' lor
Ingrid a.k.a Iggy
Webkinz Birthstone
Webkinz Birthstone

feminin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Vin 16 Mai 2014, 10:40

Misty Ingrid a scris:ii urasc pe team rocket X_X cu tat cu pokemonu' lor
Mie imi plac ^^” sloganul lor =))
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Vin 16 Mai 2014, 16:24

pot sa ma inscriu?

Eu ma uitam la Naruto (de la 4 ani pana la 7 m-am uitat) apoi de la 7 pana acum m-am uitat la Kilarry sau cum se scrie.

Si la Pokemon,evident Smile))))
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Vin 16 Mai 2014, 19:30

Sonjaa a scris:pot sa ma inscriu?

Eu ma uitam la Naruto (de la 4 ani pana la 7 m-am uitat) apoi de la 7 pana acum m-am uitat la Kilarry sau cum se scrie.

Si la Pokemon,evident Smile))))
Nu e pe inscrise scrie fiecare ce a vazut,impresii,etc =))
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Sam 17 Mai 2014, 09:41

¤ a scris:cand aveam 3-4 ani numai la asta ma uitam
Tin minte ca atunci cand eram mica nu suportam anime-urile ptc.,asa cum fac majoritatea cand auzeam anime ma gandeam la naruto si la o grafica aiurea =)) ce viata trista aveam :-: ma rog adevarul e ca din 2000 in coace au evoluat cu anime-urile inainte erau chestii aiurea,cel putin pentru noi romanii,gen sailor moon sau sandy bell xX
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Sam 17 Mai 2014, 18:14

Daca vrea cineva sa ii spun de date a live,e vorba de un frate si o sora,iar in orasul lor mereu aveau cutremure naturale,care nu se stie de ce erau provocate..in ziua aceea sora lui ,Kotori voia sa mearga la un restaurant sa serveasca micul dejun,cum Shido nu avea ce face a dus-o..Kotori a spus ca daca cumva va mai fii vreun dezastru natural..sa vina sa o ia...Shido s-a dus la scoala si chiar dupa ceva timp a avut loc un cutremur natural..el s-a ascuns cu colegi in buncarul scolii dar si-a adus aminte de Kotori si a fugit la ea..chiar atunci a cazut din cer un fel de meteorit..din el era o fata imbracata in mov,parul  si ochii..si avea o sabie mare..mai tarziu devenind in serial,Tohka..ele sunt spirite..asa li se spune in anime,nu vreau sa faca rau dar nu isi pot controla puterile..si atucin apare Origami Tobichii si celelalte din echipa lor ca sa o ucida pe spirit..sa numai faca rau..mai tarziu afla Shido ca sora lui defapt e sefa unei aliante impotriva spiritelor..dar cum vede ca nu le poate aborda prin batalie se gandeste la un mod pasnic..ca Shido sa le faca sa se indragosteasca de el,dupa sa le sature si sa le sigileze puterile in el astfel sa salveze lumea de la cutremure..acolo sunt tot felul de oameni care ilajuta printr-un cipsa stie ce sa le spuna spiritelor sa se indragosteasca de el..bla,bla..petrece timp cu tohka si dupa aia se saruta si ii ia puterile..mai tarziu apare Yoshino,tot un spirit..o fetita cu parul si ochii albastri imbracata in costum de iepure si care il are pe Yoshinon,marioneta ei..dar care are minte si judeca singur..dar cand nu e pe mana lui Yoshino numai are viata..asa ei se cunosc acolo se saruta accidental..bla,bla..Yoshino nu ataca ca Tohka,dimpotriva incearaca sa fuga fiindca nu  ii plac batalile..dar daca il pierde peYoshinon o ia razna..mai tarziu Shido  isi gaseste sora de sange,el e adoptat si Kotori e sora vitrega, apare Kurumi..o fata cam psihopata si perversa,cu parul negru si un ochii rosu si altul galben,unde se reflecta un ceas..un fel de putere a ei..de exemplu daca cineva o omoara  se teleporteaza in trecut si se fereste...si alte puteri..si mananca oameni..kurumi nu il iubeste pe shido..doar vrea sa il manance,asa ca din kotori sus pe acoperisul scolii iese un spirit..spiritul focului,efreet..care nu o poate bate pe kurumi..dar totusi scap si ajung iar la baza..mai tarziu afla de la o asistena de acolo ca sora sa nu o sa mai poata sa o controleze pe efreet si nu va mai fii ea peste 2 zile si trebuie shido sa ii sigileza puterile...bla,bla..mai tarziu  origami vrea sa o ucida pe efreet fiindca acum  5 ani ia omorat parinti..ma rog..nu era kotori..efreet o acaparase atunci si nu voia asta..mai tarziu se satura cu fratele  ei *ciudat*si ii ia puterile..dupa ceva timp apare iar kurumi si tot e iar in ceata..*e din sez.2 vreo 5 episoade dar nu le-am vazut inca*
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 18 Mai 2014, 19:57

Acum m-am apucat de  kuroshitsuji xD si sincer il ador..:3 tocmai ce am vazut ep.7
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 18 Mai 2014, 22:14

Dya a scris:Acum m-am apucat de  kuroshitsuji xD si sincer il ador..:3 tocmai ce am vazut ep.7
Nu e chiar asa sadic,no?^^” xDDD

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 19 Mai 2014, 22:09

No :3 e tare
acum am ajuns la ep.17..mor de curiozitate se vad ce sa va intampla cu ciel dupa ce l-a luat ingerul xD
dar fix acum trebuie sa ma culc =(
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 20 Mai 2014, 09:56

Dya a scris:No :3 e tare
acum am ajuns la ep.17..mor de curiozitate se vad ce sa va intampla cu ciel dupa ce l-a luat ingerul xD
dar fix acum trebuie sa ma culc =(
Intr-un fel incearca sa se sinucida la final xX si lui sebastian ii apar tocuri si isi pierde o mana(care dupa ii apare la loc in sez. 2 din motive dubioase) =))) prea tare faza xDD dar asta era prin ep 23 sau 24 parca 23 xD si casa lui ciel va mai arde o data dar din motive la fel de dubioase in sez. doi n-are nimic =))) si pt. cand ajungi la 24 la final daca-ti vine sa-l omori pe sebastian nu uita ca asta e treaba mea =.=
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 20 Mai 2014, 17:22

sebastian devine personaj negativ?Sad de ceeeeee
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 20 Mai 2014, 18:54

Dya a scris:sebastian devine personaj negativ?Sad de ceeeeee
Aw,nu xDDD faza e ca regina moare si cred ca sti ca atunci cand au facut contractul sebastian trebuia sa il ajute sa se razbune si dupa ce se razbuna ciel trebuia sa-i dea sufletul ma rog ,si din moment ce isi implineste dorinta pare ca la sfarsit sebastian ii ia sufletul dar n-o face si nu ca i-ar pasa lui dar..o sa vezi tu xDD si pe mine ma enerveaza cum sa stai alaturi de cineva timp de 2 ani si sa-l omori fara remuscari,mai ales cand acel cineva e ciel care arata adorabil in rochie xX
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Sam 07 Iun 2014, 10:17

de cand am vazut kuroshitsuji am mai vazut black rock shooter,dantalian no shoka,toradora iar acum ma uit la death note si sunt la ep 6 xD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 23 Iun 2014, 17:44

lista mea vazuta:
sword art online 
death note
date a live
dantalian no shoka
kuroshitsuji
black rock shooter
toradora
attack on titan
si in prezent vad soul eater episodul 30/51
personajele mele prefarate din anime-uri: ciel din kuroshitsuji,black rock shooter din black rock shooter Smile)))),si imi plac din soul eater aproape toate personajele :3 e un anime superb,insa intr-un mod special imi place de death the kid,doar atunci cand nu-i obsedat de simetrie,de soul prin felul lui de a fi,de maka pentru ca e kawaii *-*,de tsubaki fiindca e o fire blanda si intelegatoare care ataca atunci cand e nevoie,de black star pentru ca e amuzant,curajos si optimist si crona..e un personaj asa delicat si ranit..
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 24 Iun 2014, 22:07

App dya,cred ca crona e baiat =))
death the kid imi aminteste de levi,nush dc =? asta cu simetria,levi cu ordinea si curatenia,si death the kid mai zice uneori ”curat si perfect” deci seamana =?
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 24 Iun 2014, 22:08

S-s-si de undertaker nu-ti placee? xx sau mikasa din snk sau..sau.. 00
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 25 Iun 2014, 11:42

Teo a scris:S-s-si de undertaker nu-ti placee? xx sau mikasa din snk sau..sau.. 00
undertaker e cam dus cu ceva de acasa,in schimb imi place cum arata in manga,fara claia aia de par pe toata fata,attack on titan..eh,m-am cam enervat ca s-a terminat asa,vreau sa aflu sezonul 2 si mai vorbim..care va fii in 2015=)))
si sunt printre putini care nu au adorat death the note,oricat de originala si buna a fost grafica si continutul Smile)
ce sa fac,asta sunt eu,imi plac personajele astea
si din soul eater m-ai vad anime-ul si vad eu ce personaje imi plac
totusi death the kid deja e printre personajele alea Tongue si nu in sensul ala in care intelegi tu mereu=)) bine,de Ciel chiar imi place fiindca e my otto :3 nu pune nimeni mana pe el=]]

Ultima editare efectuata de catre Dya in Joi 26 Iun 2014, 12:12, editata de 1 ori
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 25 Iun 2014, 12:32

Dya a scris:
Teo a scris:S-s-si de undertaker nu-ti placee? xx sau mikasa din snk sau..sau.. 00
undertaker e cam dus cu ceva de acasa,in schimb imi place cum arata in manga,fara claia aia de par pe toata fata,attack on titan..eh,m-am cam enervat ca s-a terminat asa,vreau sa aflu sezonul 2 si mai vorbim..care va fii in 2015=)))
si sunt printre putini care nu au adorat death the note,oricat de originala si buna a fost grafica si continutul Smile)
ce sa fac,asta sunt eu,imi place personajele astea
si din soul eater m-ai vad anime-ul si vad eu ce personaje imi plac
totusi death the kid deja e printre personajele alea Tongue si nu in sensul ala in care intelegi tu mereu=)) bine,de Ciel chiar imi place fiindca e my otto :3 nu pune nimeni mana pe el=]]
dya,te-ai grabit cand ai scris,no?si..aham,aham,sigur ca da dya,eu stiu ca esti indragostita de :Ciel,L(sma te va omori app.),aparent death the kid,soul eater,poate chiar si black star =.=,light,grell,afro samurai,kirito,presupun ca si de cineva din biblioteca lui dantalian,tipul cu ochi urati din toradora,ala care saruta fete din date a live,si in b.r.s. nu-s baieti multi,dar oricum.. =.=
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 25 Iun 2014, 13:22

serios Teo eu numai iti repet de o suta de ori nici nu-l am pe L la personajele preferate -_- si printre alea sunt doar black rock shooter,ciel,death the kid si tsubaki .-.
frate,eu numai iti dau apa la moara poti sa spui ce vrei..
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 25 Iun 2014, 13:47

Dar trebuie sa-ti gasim un amant .-. eu am 2 soti si 3 amanti so..
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 25 Iun 2014, 13:48

Teo a scris:Dar trebuie sa-ti gasim un amant .-. eu am 2 soti si 3 amanti so..
nu vreau Sad
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 25 Iun 2014, 13:55

Dya a scris:
Teo a scris:Dar trebuie sa-ti gasim un amant .-. eu am 2 soti si 3 amanti so..
nu vreau Sad

Aw haidee..trebuie sa fie cineva de care sa-ti placa adica,primul meu sot e gogu,al 2-lea pikachu,primul amant e piplup,al 2-lea o galusca(poveste lunga) si al 3-lea vaporeon

deci nu conteaza ce e xDD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 25 Iun 2014, 19:14

Teo a scris:App dya,cred ca crona e baiat =))
death the kid imi aminteste de levi,nush dc =? asta cu simetria,levi cu ordinea si curatenia,si death the kid mai zice uneori ”curat si perfect” deci seamana =?
e fata,mereu se adreseaza in traducere la genul feminin,si chiar daca la englezi nu exista genul feminin/masculin la calitati sau unele subiecte undeva se adreseaza la crona cu ea,si in engleza exista ea sau el la ambele genuri xD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 25 Iun 2014, 21:56

Dya a scris:
Teo a scris:App dya,cred ca crona e baiat =))
e fata,mereu se adreseaza in traducere la genul feminin,si chiar daca la englezi nu exista genul feminin/masculin la calitati sau unele subiecte undeva se adreseaza la crona cu ea,si in engleza exista ea sau el la ambele genuri xD

Mda,am vazut ca purta rochie xD dar a spus in primul ep in care apare ca nu stie cum sa se descurce cu fetele,si ..oricum..e o fata dubioasa xDD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 07 Iul 2014, 15:35

Sezonul 2 din sao a aparut iar primul episod e deja tradus in romana Very Happy Prin sezon doi ma refer la ggo xD il gasiti pe anime kage,anime-nolimit,anime4fun si cred ca pe mai multe xD aparent kirito va fi fata,asuna nush daca va juca si kirito lupta tot c-o sabie chiar daca-i un joc cu pistoale xDD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mier 09 Iul 2014, 23:13

Teo a scris:Sezonul 2 din sao a aparut iar primul episod e deja tradus in romana Very Happy Prin sezon doi ma refer la ggo xD il gasiti pe anime kage,anime-nolimit,anime4fun si cred ca pe mai multe xD aparent kirito va fi fata,asuna nush daca va juca si kirito lupta tot c-o sabie chiar daca-i un joc cu pistoale xDD
stiu,e super vreau mai repede urmatorul episod *-*
tu ce anime imi mai recomanzi sa vad?nu stiu..de ceva timp numai gasesc nimic si stiu ca tu ai vazut mai mult decat mine =]]
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Sam 23 Aug 2014, 14:05

Anime pe care le-am vazut
sword art online (sezonul 1 si 2 e on going)
black rock shooter
kuroshitsuji (sezonul 1,2 si 3 e on going)
soul eater
soul eater not
attack on titan 
death note
mirai nikki 
toradora
another
karneval
dantalian no shoka
date a live (sezonul 1 si 2)
daca se pune la anime am mai vazut si legenda lui aang si acum vad legenda korrei (care e on going)
ao no exorcist 
kaichou wa maid-sama
mekaku city actors
bleach care are vreo 366 episoade si sunt doar pe la vreo 100 si ceva

Ultima editare efectuata de catre Dya in Joi 25 Sept 2014, 15:43, editata de 1 ori
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Rox la data de Mier 24 Sept 2014, 22:16

Yayy! Un club anime! Ce tare! Deşii e demult făcut eu abia acum îl observ. Ciudat, nu? =))))) Deci...pot să mă alătur vouă? xD
Rox
Webkinz Aventure Park
Webkinz Aventure Park

feminin
KinzCash : 16707595
Localizare : Acasă.
Joburi/Distractii : Flocoşitul T T Kradness T T
Stare de spirit : T T
Username Webkinz : pufi09

Sus In jos

Mesaj  Rox la data de Mier 24 Sept 2014, 22:25

Teo(^-^)/)♥ a scris:De curand am inceput kuroshitsuji,e un anime despre care se spune ca ar fi yaoi,totusi am vazut 4 ep. si singurul lucru ce poate fi interpretat e cand 2 tipi au dansat impreuna..de 2 ori..o data unul din ei purta o rochie..pentru cei ce nu intuiesc ce inseamna yaoi,cautati pe net si nu intrebati asta aici =)) daca e ceva ce caracterizeaza anime-ul e umorul sadic xD era o faza in care unul voia sa se sinucida ptc. facea toate lucrurile prost si cand era gata sa-si bage un cutit in gat altul il opreste si-i spune:
-Nu trebuie sa te sinucizi,daca te vei injunghia vei sangera si mie-mi va fi greu sa curat.

=))) mda
E super Kuroshitsuji! Grell e demenţial! Cuvântul amuzant nu-l poate descrie îndeajuns de mult =)))))) Pentru cei ce nu aţi văzut anime-ul încă: Nu e yaoi. Mă rog. Este unul gay pe acolo dar nu-l arată prea des şi asta mă enervează. -_- Deci dacă nu vă place yaoi uitaţi-vă. Dacă vă place uitaţi-vă =)))))) Da? Acesta e un ordin! Uitaţi-vă la Kuroshitsuji! M-am făcut înţeleasă? xD
Rox
Webkinz Aventure Park
Webkinz Aventure Park

feminin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Joi 25 Sept 2014, 15:44

RedFox13 a scris:
Teo(^-^)/)♥ a scris:De curand am inceput kuroshitsuji,e un anime despre care se spune ca ar fi yaoi,totusi am vazut 4 ep. si singurul lucru ce poate fi interpretat e cand 2 tipi au dansat impreuna..de 2 ori..o data unul din ei purta o rochie..pentru cei ce nu intuiesc ce inseamna yaoi,cautati pe net si nu intrebati asta aici =)) daca e ceva ce caracterizeaza anime-ul e umorul sadic xD era o faza in care unul voia sa se sinucida ptc. facea toate lucrurile prost si cand era gata sa-si bage un cutit in gat altul il opreste si-i spune:

=))) mda
E super Kuroshitsuji! Grell e demenţial! Cuvântul amuzant nu-l poate descrie îndeajuns de mult =)))))) Pentru cei ce nu aţi văzut anime-ul încă: Nu e yaoi. Mă rog. Este unul gay pe acolo dar nu-l arată prea des şi asta mă enervează. -_- Deci dacă nu vă place yaoi uitaţi-vă. Dacă vă place uitaţi-vă =)))))) Da? Acesta e un ordin! Uitaţi-vă la Kuroshitsuji! M-am făcut înţeleasă? xD
mesajul lui teo e demuuuuult..=)))) si sigur ca te poti alatura =]
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Rox la data de Joi 25 Sept 2014, 20:25

Dya a scris:
RedFox13 a scris:

=))) mda
mesajul lui teo e demuuuuult..=)))) si sigur ca te poti alatura =]
Am văzut şi eu că e demuuult dar fiind vorba de Kuroshitsuji nu m-am putut abţine să nu comentez =)))  Arigatou! ^^
Rox
Webkinz Aventure Park
Webkinz Aventure Park

feminin

Sus In jos

Mesaj  Rox la data de Joi 25 Sept 2014, 20:38

Măi, eu văd că nu mai sunteţi aşa activi. -_- Aţi vrea să începem o discuţie? Încep eu! Ce aţi mai văzut în ultimul timp? Smile
Rox
Webkinz Aventure Park
Webkinz Aventure Park

feminin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Joi 25 Sept 2014, 20:55

mekaku city actors,il recomand e super  Laughing
m-am apucat si de bleach si sunt pe la ep. 115 din 366 (poate il termin la primavara lol,serios=)) )
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Joi 25 Sept 2014, 20:59

dupa toate anime-urile vazute de voi cam ce top al celor 3 preferate ati face?
la mine e ceva de genul
kuroshitsuji
soul eater
black rock shooter
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Joi 25 Sept 2014, 21:02

RedFox13 a scris:Măi, eu văd că nu mai sunteţi aşa activi. -_- Aţi vrea să începem o discuţie? Încep eu! Ce aţi mai văzut în ultimul timp? Smile

AAAAaaaa,membruuu noooou Hah,poi am terminat Higurashi no naku koro ni cel mai lung anime vazut de mine cu 5 sezoane desi 1 din ele nu-l poti numi sezon ca are un ep dar fie xD si cele mai perverse si tampite ova-uri oricum de la sfarsitul sez 2 e un fel de lung sir de ova-uri cam perverse dar amuzante xDDD oricum anime-ul in sine nu-i pervers deloc e horror actiune si nu mai stiu ce xD aparent e despre niste fete yandere,poi nici una nu e yandere 0^0 e incurcat rau de tot anime-ul la inceput asa ca nu-l recomand daca nu prea va prindeti usor cum sta treaba in anime-uri xD nu recomand nici daca evitati sa vedeti sange,oameni despicati,unghii scoase si o fetita adorabila injunghiata si o fetita la fel de adorabila omorata de vreo 6 ori ..mdah..cam atat de zis,oricum chiar merita vazut anime-ul xDD mai ales pentru hanyuu(o iaaauuu acasaaaa -Rena 2014-)== primul sezon are 26 ep-tradus in romana,al 2-lea 24 tradus si el al 3-lea l-am gasit si in romana dar nush daca merge ca eu l-am vazut in eng vreo 5 episoade si restul doar in eng. :? cam atat xD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Joi 25 Sept 2014, 21:02

Dya a scris:dupa toate anime-urile vazute de voi cam ce top al celor 3 preferate ati face?
la mine e ceva de genul
kuroshitsuji
soul eater
black rock shooter

Chiar ma gandeam sa pun higurashi pe 1 dar nu stiu ..nu stiu..
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Joi 25 Sept 2014, 21:15

openingul preferat?
al meu cred ca e asta
cel de soul eater,primul opening
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Joi 25 Sept 2014, 21:18

Dya a scris:openingul preferat?
al meu cred ca e asta
cel de soul eater,primul opening

Imi place cel de la sao prima parte a sez.,de la ggo..de la mekaku city actors de la higurashi primul sezon si al 2-lea e ok dc nu shingeki no kyojin primul sezon =)) si nu mai stiu ce-mi place xD nu-s in ordine am pus si eu ce mi-a venit
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Joi 25 Sept 2014, 21:19

nu primul sez. la snk,prima parte a sezonului xD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat