Club Anime

Pagina 1 din 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

In jos

Cireasa Masterchef! Club Anime

Mesaj  Vizitator la data de Dum 16 Feb 2014, 16:50

Nu m-am putut abtine sa nu fac unul,chiar daca nu prea va uitati[lucru ce imi frange inima ;-;] xD

Eu cred ca am vazut vreo 10 dar asta doar fiindca sunt foarte pretentioasa,totusi daca nu va uitati la another,sword art online,shingeki  no kyojin sau death note va pap =.=
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Cireasa Masterchef! Re: Club Anime

Mesaj  Ana :3 la data de Dum 16 Feb 2014, 19:28

Nu am mai auzit de ele,dar cred ca o sa ma uit Very Happy
Ana :3
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

Varsta : 16
feminin
KinzCash : 17599770
Localizare : AnImE WoRlD
Joburi/Distractii : Desenul,plimbarile,bicicleta,scoala,animeurile..
Stare de spirit : Happy

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Chef Foa la data de Dum 16 Feb 2014, 20:07

eu ma uit la Ultimul maestru al aerului, il gasiti pe nikcleodeon ca "Avatarul". e fffff misto. :3 am vazut si filmul.

Chef Foa

Varsta : 17
feminin
KinzCash : 17799020
Joburi/Distractii : -

Sus In jos

Mesaj  Ingrid a.k.a Iggy la data de Dum 16 Feb 2014, 20:28

nu ma uit - inca - la anime XDD

vreau sa ma uit la one piece ca am auzit ca e fain XD am o prietena care recent s-a apucat de anime si poate imi recomanda ea ceva fain XD
Ingrid a.k.a Iggy
Webkinz Birthstone
Webkinz Birthstone

Varsta : 19
feminin
KinzCash : 17650356
Localizare : #Divergent #HungerGames #TheFaultInOurStars #Fourtris #Keeta #Hagustus #Fangirl #YOLO #Pokemon #Pika #MistyAsh
Joburi/Distractii : Whatever =))
Stare de spirit : Happy.as.always.

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 16 Feb 2014, 20:51

*Clau* a scris:eu ma uit la Ultimul maestru al aerului, il gasiti pe nikcleodeon ca "Avatarul". e fffff misto. :3 am vazut si filmul.
L-am vazut pe tot de vreo 5 ori cand eram mica,cred ca primul meu anime dar nu e considerat de toti anime,unii zic ca e altii ca nu,nu se stie dar e dragut Very Happy katara se pupa cu ang in ultimul ep. dar nu sti de la mine =.=
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 16 Feb 2014, 20:52

Daca vreti va pot recomanda si eu anime-uri,cum am zis am vazut 10 dar stiu ceva descreri,dar nu stiu ce genuri va plac,va descriu ce am zis in primul mesaj xD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Ana :3 la data de Dum 16 Feb 2014, 21:02

Avatar l-am vazut,si legenga lui Anng si legenda Korei.
Ummm...cum e Another asta?
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 16 Feb 2014, 21:03

another-in primul rand nu va uitati daca nu va plac chestiile mai horror,categoric e mult sange si nenumarate morti,dar daca totusi vreti sa aflati despre ce e puteti citi mai jos xD

-Deci another este despre un baiat care se muta intr-un oras la o scoala noua,mama lui murise imediat ce se nascuse iar tatal sau lucra asa ca el plecase in acel oras la bunica,bunicul si matusa lui.El in perioada aceea era bolnav si se afla in spital deci nu a putut sa inceapa scoala imediat ce a ajuns in oras,cat timp a fost in spital s-a inprietenit cu o asistenta care l-a ajutat sa-si revina,intr-o zi cand era la spital vin 3 viitori colegi sa-l viziteze pentru a-l cunoaste si pentru a-i da temele pe care le ratase,colegii sai erau un fel de sefi ai clasei,aveau anumite functii,toti se comportau cam ciudat si sobru cu el.Viitorii colegi purtau uniforma scolara.Dupa va fi externat si cand pleaca din spital,coboara cu liftul si o intalneste pe Mai o fata care purta aceasi uniforma si a incercat sa vorbeasca cu ea dar ea a vorbit doar putin,a observat ca ea voia sa ajunga la etajul subsolului 2B unde era carcera.Baiatul ajunge in final la scoala(nu imediat dupa,a 2-a zi sau ceva de genul)unde o vede pe acea fata in clasa cu el si observa ca nimeni nu o baga in seama,era ca si cum nu ar putea s-o vada sau nu ar exista,dar el vb. cu ea chiar daca ea zicea sa nu faca asta.Clasa lui se numea a 9-a 3(adica a 9-a c cum ar veni la noi) si va descoperi o legenda mai ciudata despre ea..daca vreti mai mult uitati-va la anime xD-

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 16 Feb 2014, 21:03

Ana :3 a scris:Avatar l-am vazut,si legenga lui Anng si legenda Korei.
Ummm...cum e Another asta?
He,he chiar scriam descrierea,voi scrie descrierea tuturor,daca vreti anime de un anumit gen spuneti ca am mai vazut xD dar le-am pus pe cele care mi-au placut cel mai mult xDD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Ana :3 la data de Dum 16 Feb 2014, 21:09

M-am uitat la poze pe internet si dintre toate Another pare cel mai intreg la cap =))))
Stii vreuna cu vampiri?(inafara de Vampire Knight,pe ala l-am vazut)
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Ana :3 la data de Dum 16 Feb 2014, 21:11

La Another sigur incep sa ma uit si cine stie,poate incerc si Sword Art.
Gah,pacat ca are doar 12 ep. :[
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 16 Feb 2014, 21:20

Sword art online:chiar daca are ceva romance iar mie nu-mi prea place acest gen anime-ul asta tot e in top 3 anime-uri preferate cred ca pe 2 sau pe 1 nu prea stiu ordinea din top 3 xDD

-Este vorba despre un baiat a carui nume nu-l stiu(sa nu vi se para ciudat ca nu-i stiu numele,pe parcursul intregului anime i s-a spus kirito,va spun dupa de ce) care e pasionat de jocuri video,el a fost unul dintre cei vreo 1000 de oameni care a ajutat la testarea unui joc video ”sword art online”.Actiunea se petrece in viitor,acolo poti intra in joc dar daca te lovesti de ex. nu te doare sau ceva de genul si iti poti face un avatar,sa-i dai un nume,iar pe avatarul acelui baiat il cheama Kirito.Dupa testarile beta la care a participat se lanseaza jocul pe care si-l va cumpara,sau ma rog il ca obtine intr-un fel sau altul si intra in el cu ajutorul unei casti pe care o pune pe cap.Intra in joc si un incepator il roaga sa-l ajute,cei 2 se imprietenesc,cand prietenul sau vrea sa se deconecteze pentru a lua masa descopera ca nu se poate deconecta,la inceput au crezut ca e o problema la server dar apoi apare admi-nul care le explica intreaga situatie:Nu era o problema la server,butonul de deconectare nu exista,pentru a iesi din joc va trebui sa-l termine,dar dupa aparitia administratorului daca se loveau aparea durerea iar daca mureau in joc casca le va praji creierull murind si in realitate,toti avand doar o viata la dispozitie.In acelasi timp nimeni din afara nu le putea scoate casca,altfel li s-ar fi intamplat acelasi lucru.Multi oameni au murit sau inebunit de frica sau ceva de genul xD Admin-ul le daduse primul obiect era o oglinda iar cand au folosit-o aratau ca in realitate,nu mai aveau un avatar.Jocul se baza pe un fel de castel cu 100 de etaje,pentru a debloca un etaj trebuia sa invingi ”boss-ul” care era o creatura foarte puternica,apoi puteai sa te plimbi prin etajele deblocate cu ajutorul cristalelor de teleport.Kirito isi propune sa castige jocul si chiar devine un jucator foarte bun,dupa vreo 2 luni cand va trebui sa ajute la infrangerea primului boss o va intalni pe Asuna pe care o are sma la avatar si e super draguta si rapida *-* mai incolo o sa fie ei 2 impreuna :”3
In anime-ul asta se lupta mult cu sabiile,in sezonul 2 schimbandu-se jocul,apare si magia,iar personajele au aripi.Trebuie sa mentionez ca e si foaaaarteeee putin pervers,mai mult in sezonul 2 la sfarsit dar din aceea s-a inventat obtiunea de a da mai departe xDD-
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 16 Feb 2014, 21:28

Ana :3 a scris:M-am uitat la poze pe internet si dintre toate Another pare cel mai intreg la cap =))))
Intamplator,stiu =))) strike the blood si diabolik lovers.

Sincer nu prea stiu descrierea de la diabolik lovers ptc. are ”love” in nume si nah xDD dar la strike the blood e despre un baiat care obtine puterea unui vampir puternic al 4-lea strabun si cei din guvern ca sa zic asa trimit o fata sa se asigure ca nu face vreo prostie si fata aia e super taree,se lupta foarte bine dar nu m-am uitat la tot anime-ul,am vazut din el la o prietena.Si in anime exista tot felul de monstrii pe care trebuie sa-i tina sub control,iar un baiat care il cunostea pe vampirul ala avea un fel de puteri legate de muzica iar o fata lucra intr-un fel sau altul pentru guvern,era hacker xDD cam atat stiu.

Diabolik lovers..poi...stiu ca e cu un tip cu un ursulet de plus si ma rog din cate am inteles de la o colega sunt mai multi si o fata,dar uite descrierea de pe anime-nolimit(recomand anime-nolimit,app.):
Komori Yui este o fată optimistă care e tulburată de faptul că ea poate vedea spirite și deoarece trebuie să se confrunte cu fenomene supranaturale. În al doilea an de liceu, ea se transferă la o școală nouă—o școală de noapte pentru celebrități—datorită tatălui acesteia. Se spune că există vampiri printre studenți, iar Yui ajunge să trăiască alături de cei șase frați vampiri sadici Sakamaki.”

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 16 Feb 2014, 21:28

Ana :3 a scris:La Another sigur incep sa ma uit si cine stie,poate incerc si Sword Art.
Gah,pacat ca are doar 12 ep. :[
Toate anime-urile frumoase au cel mult 40 :-:
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 16 Feb 2014, 21:34

Teo a scris:
Ana :3 a scris:M-am uitat la poze pe internet si dintre toate Another pare cel mai intreg la cap =))))
Intamplator,stiu =))) strike the blood si diabolik lovers.

Sincer nu prea stiu descrierea de la diabolik lovers ptc. are ”love” in nume si nah xDD dar la strike the blood e despre un baiat care obtine puterea unui vampir puternic al 4-lea strabun si cei din guvern ca sa zic asa trimit o fata sa se asigure ca nu face vreo prostie si fata aia e super taree,se lupta foarte bine dar nu m-am uitat la tot anime-ul,am vazut din el la o prietena.Si in anime exista tot felul de monstrii pe care trebuie sa-i tina sub control,iar un baiat care il cunostea pe vampirul ala avea un fel de puteri legate de muzica iar o fata lucra intr-un fel sau altul pentru guvern,era hacker xDD cam atat stiu.

Diabolik lovers..poi...stiu ca e cu un tip cu un ursulet de plus si ma rog din cate am inteles de la o colega sunt mai multi si o fata,dar uite descrierea de pe anime-nolimit(recomand anime-nolimit,app.):
Komori Yui este o fată optimistă care e tulburată de faptul că ea poate vedea spirite și deoarece trebuie să se confrunte cu fenomene supranaturale. În al doilea an de liceu, ea se transferă la o școală nouă—o școală de noapte pentru celebrități—datorită tatălui acesteia. Se spune că există vampiri printre studenți, iar Yui ajunge să trăiască alături de cei șase frați vampiri sadici Sakamaki.”

A,si ”A black rabbit has seven lives” dar nu il gasesti in romana,e cam pervers,m-am uitat pentru o capatana vorbitoare care apare in primul ep.,am vazut si ep. 2 nu mai stiu mai departe xD

Totusi o sa scriu o descriere din ce stiu xD

Poi un baiat cand era mic a intalnit o fata in parc si au devenit prieteni si fata aia era vampir si a facut un fel de vraja ca ei 2 sa fie mereu prieteni si dupa fata aia e vanata ca sa zic asa ca nush cum sa ma exprim de un baiat si dusa la un fel de inchisoare dupa vreo 9 ani baiatul isi aminteste de ea,ea scapa de acolo,se intalnesc iar,faza e ca prin vraja aia baiatul nu putea sa moara adica putea daca era omorat de 7 ori consecutiv si in ep. 1 sau 2 il calca masina si-l decapiteaza dar capatana lui continua sa vorbeasca,e si o fata pikachu cam perversa..mdeah,nu va lasati pacaliti de nume copii nu e un iepure in anime :-:
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 16 Feb 2014, 21:45

Shinigeki no kyojin,am terminat de curand animeul asta si mi-a placut mult *-* a durat ceva sa-i retin numele in japoneza xD in engleza e attak on titan.Nu,titanii nu sunt roboti,cum am crezut eu =)))

Poi e un baiat care locuia ca parintii lui si o fata care ii era un fel de sora dar nu erau rude,familia fetei murise cu cativa ani in urma.Actiunea se petrece pe la 1850 cand lumea traia in interiorul a 3 ziduri gigante pe nume Maria,zidul din exterior,Rose al 2-lea zid si Sina zidul din centru unde se afla regele.Cele 3 ziduri au fost construie pentru ca oamenii sa poata supravietui ,cu 100 de ani in urma aparusera titanii,niste oameni uriasi,unii fara piele,dezbracati dar nu se vede nimic ptc. ei nu au asa ceva,si spune in anime ca nu se stie cum se reproduc.. xD si sunt mai rau ca animalele,mananca doar oameni dar nu pentru a se hrani fiindca ei n-au nevoie de mancare.Un secol au trait in pace,titanii  nu reusisera sa intre in interiorul zidurilor,armata de recunoastere strangea informatii despre titani iesind in afara zidurilor dar nu multi se intorceau.Personajul principal,Eren isi dorea sa ajunga in armata de recunoastere fiindca i se parea ca oamenii traiesc oribil intre ziduri precum in niste custi iar pe acest motiv s-a certat cu familia imediat inainte ca tatal sau sa paraseasca orasul din cauza serviciului pentru vreo 3 zile.In acest timp un titan urias sparge zidul Maria,unde se aflau ei si ii omoara mama,el si ”sora” lui sunt salvati de un soldat nu prea curajos dar partial rapid,fuge repede xD cei doi sunt evacuati impreuna cu un numar mic din populatie si dusi in interiorul zidului Rose unde eren,mikasa(numele fetei) si armin(un prieten din oras) se inroleaza in armata,mai tarziu ajungand in armata de recunoastere si luptand cu titanii,eran descoperind ca se poate transforma in titan.
p.s. mikasa e foarte buna,se lupta super bine *-* eren e cam mediocru dar poate deveni titan si armin se ocupa de strategie
Toti cei din armata de recunoastere sunt nebuni,mie-mi place de una Zoe care e total dusa cu pluta..
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Dum 16 Feb 2014, 21:52

Death note..poi nush de unde sa incep :/

Totul incepe cu lumea ingerilor mortii(shinigami shina-moarte gami-zeu)cand ryuk un inger al mortii plictisit de viata isi arunca carnetul spre lumea oamenilor.Daca cineva,om sau inger al mortii scrie un nume in carnet si se gandeste la fata acelei persoane,in 40 de sec. respectivul va face infarct,poate da detalii pentru cauza mortii si circumstantele daca doresc.Iar un elev foarte bun de liceu Light il gaseste,el fiind impotriva criminalilor doreste sa faca planeta un loc mai bun omorand criminalii,dupa ce realizeaza ca acel carnet gasit e real.El insa inebuneste,fiindca chiar daca-s criminali nu are dreptul sa-i omoare,light doreste sa devina zeu.Ryuk il gaseste pe ligh el fiind obligat sa stea cu el pana light moare,doar cei ce ating caietul unui shinigami il pot vedea,pginile avand efect chiar daca sunt rupte,aparent carnetul nu se termina.Light e extrem de destept iar cum politia nu-l poate gasi apeleaza la un detectiv aninim L care e tot un adolescent si e la fel de destept,apoi incepe o lupta intre cei doi mascata de o falsa prietenie,fiindca pana la urma vor lucra impreuna xD.Are extrem de multa logica acest anime,si e foarte interesant xDD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Preecy~ la data de Lun 17 Feb 2014, 11:21

eu m-am uitat din curiozitate la niste anime-uri.. cum mie imi plac siroposeniile, povestile emotionante, romance etc. , m-am uitat la Kaichou wa maid -sama si la Special A.. .______.
Acum ce sa fac cu viata mea? =(((
Am numai vise cu ei >.<
Preecy~
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin
KinzCash : 17660646

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 12:02

Malyyy a scris:eu m-am uitat din curiozitate la niste anime-uri.. cum mie imi plac siroposeniile, povestile emotionante, romance etc. , m-am uitat la Kaichou wa maid -sama si la Special A.. .______.
Acum ce sa fac cu viata mea? =(((
Am numai vise cu ei >.<
La romance nu prea stiu dar pot cauta,stai putin xD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 12:10

Ai putea incerca toradora,sma s-a uitat la el si spune ca e tare eu am vazut vreo 2 episoade are si romance. :?

Daca vrei descriere completa sunt sigura ca sma va fi bucuroasa sa te convinga sa te uiti :s 

Ce stiu eu din primele 2 episoade..Era un baiat pe care toti il considerau bataus din cauza privirii(cum toata lumea crede ca grumpy cat e morocanoasa din cauza fetei xD) si ma rog totul incepe cu prima zis de scoala,cu el in clasa e o fata pe care o are sma la semnatura,tigrisor(adica taiga,ma papa sma daca nu zic porecla reala xD) care era micuta pt. liceu,adica la infatisare si se batea cu toata lumea,ea si cu baiatul ala se intalnesc cand tigrisorr vrea sa ii trimita cuiva o scrisoare de dragoste dar incurca gentile si ajunge biletelul la tipul ala al carui nume nu-l stiu deci ma voi repeta xD Se duce la el acasa sa-l omoare si sfarsesc prin a manca orez,cam atat stiu xD.Dar daca nu va uitati la asta va mananca sma,sa stiti ;-;[cum va mananc eu la alea 5 sau cate or fi >Smile ]
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Preecy~ la data de Lun 17 Feb 2014, 12:14

Teo a scris:Ai putea incerca toradora,sma s-a uitat la el si spune ca e tare eu am vazut vreo 2 episoade are si romance. :?

Daca vrei descriere completa sunt sigura ca sma va fi bucuroasa sa te convinga sa te uiti :s 

Ce stiu eu din primele 2 episoade..Era un baiat pe care toti il considerau bataus din cauza privirii(cum toata lumea crede ca grumpy cat e morocanoasa din cauza fetei xD) si ma rog totul incepe cu prima zis de scoala,cu el in clasa e o fata pe care o are sma la semnatura,tigrisor(adica taiga,ma papa sma daca nu zic porecla reala xD) care era micuta pt. liceu,adica la infatisare si se batea cu toata lumea,ea si cu baiatul ala se intalnesc cand tigrisorr vrea sa ii trimita cuiva o scrisoare de dragoste dar incurca gentile si ajunge biletelul la tipul ala al carui nume nu-l stiu deci ma voi repeta xD Se duce la el acasa sa-l omoare si sfarsesc prin a manca orez,cam atat stiu xD.Dar daca nu va uitati la asta va mananca sma,sa stiti ;-;[cum va mananc eu la alea 5 sau cate or fi >Smile ]
m-am uitat deja la el .___.
Preecy~
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 12:16

Maly poti incerca si brothers conflict,l-a vazut o colega,uite descrierea de pe anime-nolimit ca eu n-am vazut nimic din el:
"♦ Hinata Ema este unica fiică a unui aventurier faimos, Hinata Rintarou. Într-o zi, Ema află că Rintarou se va recăsători cu o creatoare de îmbrăcăminte de succes pe nume Asahina Miwa. Din moment ce nu vrea să-i deranjeze, Ema decide să se mute şi să locuiască cu cei 13 fraţi noi ai săi într-o vilă numită Reşedinţa Răsăritului. În timp ce locuiesc sub acelaşi acoperiş, începe să se dezvolte poveşti de dragoste între Ema şi fraţii Asahina."
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 12:18

Malyyy a scris:
Teo a scris:Ai putea incerca toradora,sma s-a uitat la el si spune ca e tare eu am vazut vreo 2 episoade are si romance. :?

Vrei doar romance,scoala,comedie sau merge si actiune ca daca da uita-te la sword ar si code geass despre care nu prea stiu dar am auzit ca-i romantic si acuma caut descriere daca vrei,stiu ca e ceva cu anglia si japonia care sunt intr-un razboi sau ceva de genul.
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 12:20

E aiurea ca majoritatea anime-urilor romance sunt perverse si nah..adica pt. mine nu-i,pt. mine e aiurea ca si cele horror sunt asa ;-;
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 12:24

Poti incerca si Lovely complex ca e destul de cunoscut,dar nu stiu descriere  :<
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 12:25

Descriere de pe tpu la l.c. xD

"
2. Lovely Complex
Este despre Risa Koizumi si Atsushi Ōtani care erau colegi de clasa o.o Risa avea 1.72 inaltime si Otani 1.56 Ea se indragosteste de Otani si cand ii spune el o "refuza", dar pe urma el ii spune ca o place xD. [ Ei erau prieteni ].
Genuri: Romance, School, Comedy etc.
"
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 12:27

Tot de pe tpu descriere ca n-am timp sa fac eu una acuma dar am vazut episoade,e dragut. xD

Shakugan No Shana
Yuji Sakai era un student normal. xD Intr`o zi, timpul se opreste si vede niste creaturi care 'mancau' existenta oamenilor o.o. [ O papusa imensa si inca o chestie facuta din capete care nu stiu ce e >.>]. Papusa vede ca el se poate misca atunci cand timpul este oprit si isi da seama ca este un "Mystes".
Vrea sa il prinda dar este salvat de " Ceata focului, cu par de culoarea focului si ochi care ard", mai tarziu Shana.
Genuri: Comedy, Romance, School, Fantasy
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Preecy~ la data de Lun 17 Feb 2014, 12:44

Ok, merci mult, o sa le incerc :>
Preecy~
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Preecy~ la data de Lun 17 Feb 2014, 12:49

Teo a scris:
Malyyy a scris:

Vrei doar romance,scoala,comedie sau merge si actiune ca daca da uita-te la sword ar si code geass despre care nu prea stiu dar am auzit ca-i romantic si acuma caut descriere daca vrei,stiu ca e ceva cu anglia si japonia care sunt intr-un razboi sau ceva de genul.
paaii... merge si putina actiune.. :3
Preecy~
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Preecy~ la data de Lun 17 Feb 2014, 12:52

mie imi plac anime-urile pentru ca te fac sa uiti de lumea exterioara.. nu stiu.. e o stare speciala.. si iti provoaca in acelasi timp sentimente puternice, profunde :>
si mereu te gandesti cum ar fi sa traiesti intr-un anime, toata viata ta sa fie un anime.. adica, wow.
Preecy~
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Preecy~ la data de Lun 17 Feb 2014, 12:53

Teo a scris:E aiurea ca majoritatea anime-urilor romance sunt perverse si nah..adica pt. mine nu-i,pt. mine e aiurea ca si cele horror sunt asa ;-;
i know that feeling sis =)))
E chiar enervant .____.
Preecy~
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 16:15

Teo a scris:another-in primul rand nu va uitati daca nu va plac chestiile mai horror,categoric e mult sange si nenumarate morti,dar daca totusi vreti sa aflati despre ce e puteti citi mai jos xD

-Deci another este despre un baiat care se muta intr-un oras la o scoala noua,mama lui murise imediat ce se nascuse iar tatal sau lucra asa ca el plecase in acel oras la bunica,bunicul si matusa lui.El in perioada aceea era bolnav si se afla in spital deci nu a putut sa inceapa scoala imediat ce a ajuns in oras,cat timp a fost in spital s-a inprietenit cu o asistenta care l-a ajutat sa-si revina,intr-o zi cand era la spital vin 3 viitori colegi sa-l viziteze pentru a-l cunoaste si pentru a-i da temele pe care le ratase,colegii sai erau un fel de sefi ai clasei,aveau anumite functii,toti se comportau cam ciudat si sobru cu el.Viitorii colegi purtau uniforma scolara.Dupa va fi externat si cand pleaca din spital,coboara cu liftul si o intalneste pe Mai o fata care purta aceasi uniforma si a incercat sa vorbeasca cu ea dar ea a vorbit doar putin,a observat ca ea voia sa ajunga la etajul subsolului 2B unde era carcera.Baiatul ajunge in final la scoala(nu imediat dupa,a 2-a zi sau ceva de genul)unde o vede pe acea fata in clasa cu el si observa ca nimeni nu o baga in seama,era ca si cum nu ar putea s-o vada sau nu ar exista,dar el vb. cu ea chiar daca ea zicea sa nu faca asta.Clasa lui se numea a 9-a 3(adica a 9-a c cum ar veni la noi) si va descoperi o legenda mai ciudata despre ea..daca vreti mai mult uitati-va la anime xD-

Ce cred eu e ca...fata acum mult timp parca cand mergea pe scari s-a impiedicat si a dat cu gatul de un capat de umbrela care i-a intrat in gat si a omorat-o..si tipu' ala era singurul care o putea vedea , normal ea e ceva stafie/fantoma si nimeni inafara de el nu o poate vedea 👅  Nu stiu...eu am auzit asa cate ceva si mi-ai spus si tu de fata aia cu umbrela =))))) Dar cum e horror nu cred ca ma uit..urasc horror ;;
Sword art online,pare super interesant cred ca o sa ma uit xD Cam cate episoade are?
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 20:47

Malyyy a scris:
Teo a scris:E aiurea ca majoritatea anime-urilor romance sunt perverse si nah..adica pt. mine nu-i,pt. mine e aiurea ca si cele horror sunt asa ;-;
i know that feeling sis =)))
E chiar enervant .____.
Stiu..ar fi fost atatea pe care as fi vrut sa le vad ca mirrai nikki dar cred ca ma voi uita si asa,prea multe am auzit despre el,cum am mai spus,din aceea putem derula in fata xD

Dya sa te uiiiiiiitiii are vreo 25,si un film de o ora jumatate xD

Si nu,nu dya,nu e asa e si o fata cu umbrela dar ea doar moare(nu e mai)nu ii apare fantoma sau ceva.
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 20:52

Malyyy a scris:Ok, merci mult, o sa le incerc :>
Cu placere,sper sa-ti placa ceva de acolo :o3

Eu nu stiu de ce imi plac anime-urile dar stiu ca-mi plac xD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 20:54

App dya,cum urasti horror daca ai vazut kilari?:O
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 20:57

Eu acuma ma uit la un anime Ghost hunt,e un anime la care ma uit cand nu am nimic mai bun de vazut xD l-am inceput dupa ce am terminat death note.E despre o fata care ajunge asistenta unuia care vaneaza fantome si l-a poreclit Naru-chan ptc. ea zicea ca e narcisist,intamplator el a mai avut porecla aia si inainte =))) e haios xD

App maly,acuma eu stiu ca ti se pare ca nu o sa mai gasesti un anime care sa-ti placa,asta e sentimentul meu de dupa terminarea tuturor anime-urilor,cum ca le-am vazut pe toate frumoase,dar mereu mai gasesc xDD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Lun 17 Feb 2014, 22:29

Sunt doar la episodul 1 si deja ador Sword Art online , o sa ma m-ai uit si maine , vreau sa il termin si sa o vad si pe Asuna.  Cool 

Ultima editare efectuata de catre Dya ♥ in Mar 18 Feb 2014, 16:21, editata de 1 ori
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Preecy~ la data de Mar 18 Feb 2014, 13:12

Oki doki, ma apuc si eu de Sword Art online =)))
Preecy~
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 18 Feb 2014, 17:50

Sunt la episodul 4 si m-as m-ai uita daca nu ar trebui sa merg la 6 la ore de engleza , pur si simplu , SUUUUUPER!!!  affraid  affraid  Very Happy  Very Happy 
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Preecy~ la data de Mar 18 Feb 2014, 18:30

Dya ♥️ a scris:Sunt la episodul 4 si m-as m-ai uita daca nu ar trebui sa merg la 6 la ore de engleza , pur si simplu , SUUUUUPER!!!  affraid  affraid  Very Happy  Very Happy 
eu sunt la episodul 7, omg, deci e printre cele mai tari anime-uri O.o
Sunt si cateva scene perverse, dar sunt de scurta durata deci nu ma prea deranjeaza =)))
Preecy~
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 18 Feb 2014, 18:34

Yay,ma bucur ca va place :>>
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Mar 18 Feb 2014, 18:36

E aiurea ca prin sezonul 2 devine umpic mai pervers dar nu se merita sa-l ratati pt. asta xD Mie mi-a placut inclusiv intro-ul la primul sezon *-*
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Preecy~ la data de Mar 18 Feb 2014, 18:41

Teo a scris:E aiurea ca prin sezonul 2 devine umpic mai pervers dar nu se merita sa-l ratati pt. asta xD Mie mi-a placut inclusiv intro-ul la primul sezon *-*
Nu-i bai
Accept si putina perversitate =)))
Preecy~
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Vin 21 Feb 2014, 09:27

Omg,omg,omg,omg e pomenita romania 00

http://www.animeget.com/ghost-hunt-episode-20

bineinteles ca e ceva de dracula,dar nah xDD tot tara noastra e :DDD

nu e chiar horror ma indoiesc ca o sa sperie pe cineva ep. asta deci puteti sa va uitati xDD e subtitrat in engleza..xD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Preecy~ la data de Vin 21 Feb 2014, 09:33

Hey, mi-a disparut mesajul  Huh? 
Postasem un mesaj inainte de cel al Teodorei  Huh? Huh?   affraid 
Preecy~
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Preecy~ la data de Vin 21 Feb 2014, 09:34

Aaa... ba nu, era la un alt topic legat de anime-uri xD  Lol! 
Preecy~
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Ana :3 la data de Sam 22 Feb 2014, 14:54

Am terminat seria Another,mi-a placut mult XD
Animalutul Lunii
Animalutul Lunii

feminin

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Sam 22 Feb 2014, 18:53

Stiam ca-ti va placea ana-chan =.=
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Sam 22 Feb 2014, 19:24

Vreau sa ma uit, dar stie cineva vre-unul fara sa fie horror?
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Vizitator la data de Sam 22 Feb 2014, 20:00

~~Lidy~~ a scris:Vreau sa ma uit, dar stie cineva vre-unul fara sa fie horror?
Sword art online. 
Eu la el am ajuns la ep. 8 a fost putin cam pervers pe la jumatate episodului dar nah.. xD
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 15 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum